WINBACK

Dziś chcielibyśmy przybliżyć Wam czym jest Winback, jak wygląda terapia z wykorzystaniem tego sprzętu oraz jakie płyną z niej korzyści dla organizmu:

WINBACK działa jak swoisty akcelerator fizjologiczny: energia Winback to prąd o wysokiej częstotliwości, wahający się między 300 kHz a 1 MHz. Przyspiesza naturalną regenerację tkanek. Niska intensywność energii sprawia, iż jest ona całkowicie nieinwazyjna i w 100% naturalna dla organizmu ludzkiego. Winback możemy stosować jako samodzielny zabieg, natomiast często wykorzystujemy go łącząc z elementami różnych terapii, do zwiększenia ich skuteczności. Energię możemy łączyć praktycznie ze wszystkimi znanymi technikami terapeutycznymi, np. z: terapią manualną, strukturalną, osteopatią, manipulacją powięziową, medycyną chińską, bańkami chińskimi, masażem blizn, manualnym drenażem limfatycznym czy każdym dostępnym rodzajem masażu.

Energię Winback można łączyć nie tylko z wyżej wymienionymi technikami terapeutycznymi, ale też z innymi urządzeniami stosowanymi w rehabilitacji, jak na przykład: elektroterapia, krioterapia, przyrządy do ćwiczenia prioprecepcji czy kinesiotaping.

Winback odpowiada na potrzebę pomocy w nagłych przypadkach ostrych urazów mięśniowo-szkieletowych. Energia Winback, połączona z natychmiastową opieką zmniejsza rozmiar urazu i umożliwia szybszy i skuteczniejszy powrót do aktywności fizycznej.

WINBACK w liczbach:

  • 97% skuteczności w przyspieszaniu gojenia – energia Winback wywołuje przepływ jonów wraz z nadmiernie szybkimi drganiami elektrycznymi w środowisku komórkowym. Drgania te prowadzą do wywołania nieszczelności błony komórkowej, co z kolei prowadzi do wymian wewnątrz i międzykomórkowych, w tym do szybszego gojenia się tkanek;
  • 81% skuteczności w natychmiastowym i trwałym efekcie przeciwbólowym – energia Winback hamuje informację o bólu na czas przekraczający 48 godzin. Zjawisko to tłumaczą drgania energii, które zakłócają klasyczny przekaz sygnału bólu. Impuls nerwowy zostaje zatrzymany, czego korzyścią jest natychmiastowy efekt przeciwbólowy odczuwany przez pacjenta;
  • 6 x szybsze przyspieszenie drenażu – zwiększając intensywność energii Winback, naturalna odporność tkanek biologicznych zamienia energię w ciepło (diatermia), które uruchamia przepływy krążeniowe (naczyniowe i limfatyczne) w celu termoregulacji danej części ciała. Zwiększenie zlokalizowanego ciepła poprawia unaczynienie słabiej nawodnionych obszarów (zwłóknienia, przykurcze), uwalniając w ten sposób ruch.

Przeciwwskazania do stosowania energii Winback: przeszczepy, rozrusznik serca, sztuczne narządy, ciąża, zaburzenia koagulacji, brak wrażliwości na zmiany termiczne, oparzenia, stany zapalne, rak, narost chrząstki, niedociśnienie tętnicze, zapalenie żył, zniesione odczuwanie bólu.

Mamy nadzieję, że od dziś dla każdej osoby, która zapoznała się z powyższym artykułem, Winback nie będzie już tylko tajemniczym słowem, a stanie się świadomie i chętnie wybieraną terapią. Zapraszamy do WERON Sport Therapy Center, aby osobiście doświadczyć korzyści płynących z terapii energią Winback, z której to nasi terapeuci codziennie korzystają!